info@zekikuloglu.com.tr - 0358 242 02 03

HAKKIMIZDA

1978 yılında göreve başladığı Türkiye Süt Endüstrisi Kurumu Amasya Süt Fabrikasının 1997 yılında özelleşmesiyle kurumdan ayrılan Zeki Kuloğlu aynı yılda Amasya merkezde mütevazi bir dükkan da yoğurt üretimi yaparak faaliyetine başlamıştır.

Zeki Kuloğlu & Kuloğlu Süt’ün lezzet sırrı nedir? 

 

Zeki Kuloğlu ismini patentli marka haline getiren Zeki Kuloğlu gelişen ve artan pazar talepleri doğrultusunda faaliyet gösterdiği dükkanı cevap veremez hale geldiğinden 2007 yılında İpekköy Amasya beldesinde 5000 m² arsa üzerinde 1000 m² kapalı alana sahip bir üretim tesisi kurmuştur. 

 

Faaliyetini genişleterek devam eden Zeki Kuloğlu 2013 yılında büyük bir hamle yaparak sahip olduğu mevcut alana 12000 m² daha ilave ederek toplam 17000 m² arsa üzerinde 2000 m² kapalı alana sahip imalathanesini ve makine parkurlarını, araç ve pazarlama faaliyetlerini de komple yenileyerek fabrika içerisinde yoğurt, ayran, kaşar peyniri, beyaz peynir, tereyağı, lor, süzme yoğurt, kaymak, çökelek, çerkez peyniri, sade yağı, köy peyniri gibi ürün çeşitlerini de üretebilecek her türlü makine teçhizat ve araçlarını son teknolojiye uygun hale getirerek tüketicilerin hayali olan köylerde ve yaylalarda üretilmiş o eski Anadolu kültürü ürünlerinin çağımızın modern teknolojisi ile birleştirip tüketicilerin taktirle karşılayacağı yukarıdaki ürün çeşitlerini deneyimli gıda mühendisleri, sektörde tecrübeli ustaları, mühendis ve usta kontrolünde vasıflı elemanlarının teknik çalışmaları neticesinde fiziksel, kimyasal ve bakteriyolojik kalite standartlarının en üst seviyede tutacak üretim standartlarıyla tüketici memnuniyetini maksimum seviyede tutan ürün üretimine devam etmekte ve Zeki Kuloğlu Markasını Amasya dışına çıkararak Ankara, Kırıkkale, Çorum, Tokat, Sivas, Samsun, Sinop, Ordu, ve Giresun il ve ilçelerine ulaştırmıştır. 

 

2020 yılı şubat ayında nevi değişikliği ile Zeki Kuloğlu Süt ve Süt Mam. San. Tic. Limited Şirketi olarak kurumsal yapısını da güçlendirmiştir.

 

Hali hazırdaki pazarlama ve dağıtım ağını geliştirmeyi hedef edinen Zeki Kuloğlu en kısa zamanda ulusal markalar arasında yerini alabilecek faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. 

 

Hedeflerimizin en başında insanların güvenle tüketebileceği ürün üretmek, müşterilerimizin beklentilerini en iyi şekilde cevap verebilecek, hijyenik, sağlıklı, ürünler üreterek Türkiye’nin tanıdığı güvenilir bir marka olmak yolunda çalışmalarımız devam etmektedir. 

Top